17 września 2017 SULECHÓW

1.            Dzisiaj XXIV niedziela zwykła w roku liturgicznym. Rozpoczyna się Tydzień Wychowania oraz Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

2.            Serdeczne Bóg zapłać wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości odpustowych w naszej parafii oraz wszystkim, którzy wzięli udział w tak uroczystej liturgii Mszy św. Dzisiaj o godz. 17.00. koncert organowy w wykonaniu naszych organistów. Zapraszamy.

3.            Dzisiaj 78 rocz. agresji sowieckiej na Polskę. Po Mszy św. o godz. 18.30 złożenie kwiatów pod pomnikiem Oręża Polskiego.

4.            Po Mszy św. zbiórka do puszek na KUL i Inst.-Fil.-Teol. w Zielonej Górze.

5.            W poniedziałek 18 września św. Stanisława Kostki – Patrona Polski i Młodzieży. Zapraszamy młodzież oraz kandydatów do s. bierzmowania z klasy gimnazjalnej i z klasy VII S.P. wraz z rodzicami. Jest to pierwsze spotkanie w ramach tzw. zapisania się do rozpoczęcia formacji przygotowującej przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. W tym dniu odpust ku czci św. Stanisława Kostki o godz. 18.00. w parafii przy ul. Odrzańskiej.

6.            Spotkanie Akcji Katolickiej w środę po Mszy wieczornej

7.            Nabożeństwo ku czci św. RITY, PATRONKI SPRAW TRUDNYCH w czwartek o godz. 17.45..

8.            W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie N.S. Modlitwie adoracyjnej przewodniczy PZ CARITAS.

9.            W piątek o godz. 19.15. na plebanii spotkanie wszystkich katechetów.

10.       W sobotę 23 września o godz. 18.30. Msza św. ku czci św. O. Pio oraz wprowadzenie relikwii. Po Mszy św. nabożeństwo z modlitwą wstawienniczą. Prosimy o zabranie ze sobą świec.

11.       W przyszłą niedzielę we wszystkich parafiach naszej diecezji rozpocznie się I Synod Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej – „Przez wiarę i chrzest do świadectwa”. Synod jest formą aktywnej obecności świeckich w Kościele.

12.       W niedzielę 24 września odbędzie się Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców do Rokitna. Rozpoczęcie nabożeństwa o godz. 10.00.

13.       Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych w niedzielę, 1 października, po Mszy św. o godz. 12.30. Obecność obowiązkowa.

14.       7 października ,w sobotę, we wspomnienie MB Różańcowej, z naszej parafii odbędzie się pielgrzymka różańcowa do Rokitna. Koszt 30 zł. Zapisy u p. Marii Kuna. W tym dniu odbędzie się także druga pielgrzymka różańcowa- do Kostrzyna n. Odrą, w ramach ogólnopolskiej akcji "RÓŻANIEC DO GRANIC". Zapisy w zakrystii. Koszt 40 zł. Przy zapisach pamiętajmy o swoim PESEL, potrzebnym do ubezpieczenia.

15.       Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary.

16.       Polecamy prasę katolicką oraz kalendarze na 2018 r.

23 września 2017

Sobota, XXIV Tydzień zwykły Rok A, I Wspomnienie św