29.03.2020r. SULECHÓW

1.      Dzisiaj V Niedziela Wielkiego Postu.
2.      Nabożeństwo Gorzkich żali oraz Droga krzyżowa decyzją władz kurialnych odwołane w trosce o bezpieczeństwo swoje i bliżniego, z racji pandemii koronawirusa. Prosimy o korzystanie z tych nabożeństw oraz Mszy św.  poprzez przekaz radiowo-telewizyjny i internetowy.
3.      Okres wielkanocny trwa do uroczystości Zesłana Ducha Świętego, ale czas przyjmowania Komunii św. Wielkanocnej trwa do uroczystości Najświętszej Trójcy.
4.      Spowiedż św., przed Mszą św. (wieczorem od godz. 18.00) oraz poprzez umówienie się z kapłanem telefonicznie (parafialny nr komórkowy 731258482). Spowiedż św.  odbywać się będzie przede wszystkim w salce katechetycznej. Prosimy o zabranie ze sobą maseczki lub czystej chusteczki na usta.
5.      Przypominamy że podczas Mszy św. może uczestniczyć tylko 5 osób, siedząc w dużej odległości od siebie. Jeśli ktoś z racji  wyznaczonej ilości osób nie będzie mógł uczestniczyć w Eucharystii, może w zakrystii przyjąć Komunię św. Msze św. w tygodniu i w niedzielę o tych samych godzinach. Codziennie o godz. 20.30. polecamy się MB Fatimskiej, odmawiając w domu indywidualnie lub rodzinnie różaniec, natomiast księża w kościele i w kaplicy. Jeżeli ktoś chciałby jedną intencję z Mszy św. wieczornej przenieść na 17.30. , proszę o kontakt z kapłanem.
6.      Dzisiaj po Mszy św.  godz. 12.30.i 16.00. oraz od poniedziałku do soboty w ciągu dnia w kościele będzie wystawiony N.S. Przed Mszą św. wieczorną kapłan wyjdzie z N.S. przed kościół  udzielając błogosławieństwa wszystkim mieszkańcom parafii i Sulechowa. W domowej modlitwie łączmy się duchowo z Jezusem Eucharystycznym, proszą Go o Opatrzność nad nami.
7.      Bardzo prosimy, aby słuchać komunikatów rządowych zwłaszcza Ministerstwa Zdrowia, o rygorystycznym przestrzeganiu zasad higieny oraz nie wychodzeniu z domu osób starszych, przewlekle chorych, przeziębionych. Prosimy także o wzajemną pomoc sąsiedzką, zwłaszcza względem wymienionych osób.
8.      Wydział Nauki Katolickiej Kurii Diecezjalnej informuje, że uroczystości pierwszokomunijne w naszej diecezji na dzień dzisiejszy są wstrzymane. Z dalszymi decyzjami czekamy do momentu powrotu dzieci do szkół.
9.      Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary. Polecamy tygodnik katolicki “Niedziela”.
10.  Msza św. w niedzielę transmitowana przez telewizję i radio: godz. 7.00. -TVP1, godz.  9.00.- Polskie Radio 1 program i TV Polsat, godz. 9.30.- TV TRWAM, godz. 11.00.-TVP1, godz. 13.00.- TV POLONIA.
DRODZY PARAFIANIE
Pan jest naszą Łaską i Opatrznością. Zawierzmy jeszcze raz wszystko Jezusowi, który mówi dzisiaj do każdego z nas “Ufajcie, Jam zwyciężył świat”.  Ja jestem zmartwychwstanie i życie.  Wydobędę was z waszych niepokojów i dam wam nowe życie”. Prośmy, Matkę Bożą Fatimską, naszych Patronów, aby wstawiali  się za nami w swoich modlitwach. Jezus jest Panem... On mym lekarzem.
     Drodzy w Panu
    Trwajmy razem na modlitwie, polecając się wzajemnie Jezusowi, który jest naszym MIŁOSIERDZIEM. Pamiętajmy o chorych, będących na kwarantannie, bohaterskiej Służbie Zdrowia, osobach starszych i potrzebujących.  JESTEŚMY Z WAMI. NIE BÓJCIE SIĘ!

PROBOSZCZ:  Ks. kan. Andrzej Szkwarek
                                                                           WIKARIUSZE: Ks. Marcin Marciniak, ks. Łukasz Tarasiuk                                                                                                            KALSK:
Czwartek- Msza św. o godz. 17.00.
Spowiedż św. J.w..

28 marca 2020