28.05.2017 A.D.

1.              Dzisiaj VII Niedziela Wielkanocna - uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2.              Dzisiaj zbiórka do puszek na potrzeby Domu Pomocy Społecznej, jako dar ołtarza w Rokitnie w dniu 18 czerwca br.

3.              W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17:30. Całodzienna adoracja N.S. po Mszy św. o godz. 9.00. Po Mszy św. wieczornej modlitwie adoracyjnej przewodniczy Wspólnota Krwi Chrystusa .Także okazja do spowiedzi św.

4.              W środę o godz. 17.00. w salce św. Rity odbędzie się spotkanie formacyjne Wspólnoty Krwi Chrystusa.

5.              Spotkanie Akcji Katolickiej w środę po Mszy wieczornej

6.              Spotkanie Przyjaciół Paradyża w czwartek o 17:00.

7.              Odwiedziny chorych z N.S. Ks. Proboszcz i Ks. Ryszard w piątek od godz. 9.30. Ks. Szymon w sobotę od godz. 8:00.

8.              Nabożeństwo czerwcowe ku czci NSPJ o godz. 18.00.

9.              W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Msza św. o godz. 9.30. będzie sprawowana jako Prymicyjna przez Ks. Damiana Wierzbickiego, który wczoraj w katedrze gorzowskiej otrzymał święcenia kapłańskie. Taca z tej Mszy św. będzie przeznaczona dla Ks. Prymicjanta. Serdecznie zapraszamy Parafian na tę uroczystość w naszym kościele.

10.          W przyszłą niedzielę Msza św. w Kalsku o godz. 16.00., podczas której odbędzie się poświęcenie nowego ołtarza oraz obrazu MB Częstochowskiej.

11.          W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych oraz zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.

12.          Młodzież, która chce przeżywać i pogłębiać swoją wiarę we wspólnocie Kościoła, ma swoje spotkanie w Lednicy 3 czerwca br. Zapisy w zakrystii. Uczestnicy tej pielgrzymki mają spotkanie we wtorek po Mszy św. wieczornej.

13.          Również 3 czerwca zapraszamy na Czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego. Rozpoczniemy Mszą św. wieczorną wigilijną. Po niej będzie nabożeństwo wraz ze śpiewem Akatystu do Ducha Świętego – uroczystym hymnem zaczerpniętym z liturgii bizantyjskiej. Zachęcamy żeby wziąć ze sobą świece.

14.          Młodzież męską ze szkół ponadgimnazjalnych zachęcamy do udziału w rekolekcjach w seminaryjnym domu rekolekcyjnym – Jackówce - w dniach 2-4 czerwca. Szczegóły na stronie paradisus.pl. Zapisy w zakrystii.

15.          Trwają zapisy na pielgrzymkę w dniu 18 czerwca br. do Rokitna, na diecezjalne uroczystości maryjne. Koszt 30 zł. Zapisy w zakrystii i u p. Marii Kuna.

16.          18 czerwca br. po Mszy św. o godz. 12.30.na placu przy kościele (parking kościelny), odbędzie się I Parafialny Piknik - Rodzinne Świętowanie. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy.

17.          Koło Przyjaciół "Radia Maryja" oraz Fatimska Grupa Modlitewna, zaprasza w I sobotę miesiąca o godz. 7.00. na Mszę św. o Niepokalanym Sercu Maryi. Po Mszy św. wystawienie N.S. oraz modlitwa różańcowa.

18.          Nabożeństwo majowe o godz. 18.00. Apel Jasnogórski w środę, sobotę i niedzielę o godz. 21.00.

19.          Bóg zapłać za dzisiejsze składane ofiary na tacę. Będą one przeznaczone na rozpoczęty remont naszej świątyni. Wszystkim ,za wsparcie modlitewne oraz darczyńcom składamy gorące podziękowanie.

20.          Polecamy prasę katolicką: "Niedziela", :"Gość niedzielny".

niedziela,
28 maja 2017

Niedziela, VII Tydzień Wielkanocny Rok A, I Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego