9 GRUDNIA 2018 SULECHÓW

1.      W II Niedzielę Adwentu rozpoczynają się w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Serdecznie witamy Dyrektora CARITAS Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, Ks. Kan. Stanisława Podfigórnego, który będzie przewodniczył naszym rekolekcjom.

2.      Po Mszy św. zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi katolickiemu na Wschodzie. W salce katechetycznej możliwość wpłacania zadeklarowanej składki na Grono Wspierające Ubogich.

3.      Msze św. Roratnie dla starszych od poniedziałku do soboty o godzinie 7.00. Dla dzieci w tym tygodniu: w poniedziałek o godz. 17.00., w środę - o godz. 16.30. i w piątek (także dla starszych) o 6.30. ze śniadaniem.  Na roraty przychodzimy z lampionami.

4.      W czasie adwentu w sobotę o godz. 6.30. Godzinki ku czci NMP.

5.      Po Mszy św. w kancelarii parafialnej można otrzymać poświęcone opłatki wigilijne. PZ CARITAS rozprowadza świece wigilijne w cenie 13 zł. i 6 zł. Prosimy o składanie darów żywnościowych dla najbardziej potrzebujących.

6.      W przyszłą niedzielę dzień solidarności z kapłanami seniorami. Składane ofiary będą przeznaczone na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze.

7.      W poniedziałek o godz.11.30. rozpoczną się w naszym kościele uroczystości pogrzebowe śp. Modesta Sapiehy, ojca ks. Andrzeja Sapiehy. O godz. 12.30. Msza św. Po Mszy św. przejazd na cmentarz i dalsze uroczystości pogrzebowe. Swoją modlitwą wypraszajmy łaskę Bożego miłosierdzia dla zmarłego Modesty oraz łaskę umocnienia we wierze , nadziei i miłości dla pogrążonej w żałobie rodziny.

8.      W czwartek Msza św. o godz. 18.30. ku czci Ducha Świętego. Po Mszy św. modlitwa wstawiennicza oraz egzorcyzmowanie wody i soli. W tym dniu kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.

9.      W piątek po Mszy św. wieczornej adoracji N.S. przewodniczy Wspólnota Intronizacji NSPJ

10.  Spotkania duszpasterskie:

·         kandydaci do s. bierzmowania (chłopcy), grupa ks. Rafała- poniedziałek, godz. 17.30. (salka katech.)

·         grupa Intronizacji NSPJ- poniedziałek , po Mszy św. wieczornej (salka katech.)

·         POAK-czwartek po Mszy św. wieczornej

·         Wspólnota “Wojownicy Maryi”- (tylko dla mężczyzn)- sobota, godz. 14.00. ( w kościele)

11.W przyszłą niedzielę, po Mszy św. dzieci ze świetlicy “Aniołkowo”zapraszają na kiermasz bożonarodeniowy. Ofiary będą przeznaczone na potrzeby dzieci korzystających ze świetlicy.

12.Bóg zapłać za złożone ofiary. Polecamy prasę katolicką :”Niedziela”, “Gość niedzielny”oraz kalendarze katolickie.

PROBOSZCZ

Ks. kan. Andrzej Szkwarek

Kalsk : Msza św. w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17.00. Spowiedż św. w środę o godz. 16.30.

p. 1, 2, 6, 7, 12.

15 grudnia 2018