24 czerwca 2018 SULECHÓW

1.           Dzisiaj uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela.

2.           Rozpoczął się czas wakacji i urlopów. Prosimy, aby rodzice i opiekunowie dzieci i młodzieży, podczas wakacyjnego wypoczynku zapewnili możliwość korzystania z niedzielnej Mszy św.

3.           Serdecznie witamy naszych kleryków Mateusza i Jakuba, którzy po zdanej sesji egzaminacyjnej i promocji na kolejny rok studiów, rozpoczynają czas wakacji i praktyk kleryckich .

4.           Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30. rozpocznie się II PIKNIK RODZINNY, na który Stowarzyszenie Rodzin Katolickich serdecznie wszystkich zaprasza. Przeżywajmy radość  niedzieli oraz jej świętowania we wspólnocie parafialnej. Uzyskany dochód przeznaczony będzie na dofinansowanie prac naprawczych dachu kościoła.

5.           Od dzisiejszej niedzieli do końca sierpnia tj. w okresie wakacyjno-urlopowym, zwyczajem lat ubiegłych, z powodu urlopu Księży, nie będzie Mszy św. w piątek o godz. 9.00. (z wyjątkiem uroczystości) oraz w niedzielę o godz. 16.00., a w Kalsku w czwartek o godz. 18.00.

6.           Kancelaria parafialna w okresie wakacyjno-urlopowym czynna w czwartek w godz. 16.00.-17.30. i w sobotę w godz. 9.00.-10.30.

7.           W piątek uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Taca przeznaczona na świętopietrze. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msza św. o godz. 7.00., 9.00., i 18.30. W Kalsku o godz. 17.00.

8.           Nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.00.

9.           W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie N.S. Modlitwie adoracyjnej przewodniczy CHÓR PARAFIALNY.

10.      W przyszłą niedzielę o godz. 9.30. Mszę św. z okazji 25-lecia kapłaństwa, odprawi Ks. Stanisław Szczepanek, który często pomaga nam w posłudze kapłańskiej. Taca z tej Mszy św. przeznaczona dla Księdza Jubilata.

11.      W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.

12.      Polecamy prasę katolicką: "Niedziela", "Gość niedzielny".

13.      Serdeczne Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na remont naszej świątyni. Dziękujemy za ofiary składane do kopert przeznaczone na ten cel. Swoją modlitwą wspierajmy dobre dzieło odnowienia naszej świątyni. NIECH DOBRY BÓG OBDARZA SWOJĄ MIŁOŚCIĄ I OPATRZNOŚCIĄ WSZYSTKICH DARCZYŃCÓW.

14.      Stowarzyszenie Praworządny Sulechów zaprasza osoby chore, samotne do pobrania z Urzędu Miejskiego w wydziale spraw społecznych tzw. "Koperty życia", w której umieszcza się informacje o stanie swojego zdrowia, przyjmowanych lekach. Kopertę umieszcza się w widocznym miejscu mieszkania. W razie interwencji służb medycznych, zapisane informacje mogą przyspieszyć diagnozę choroby lub uratować życie.

niedziela,
24 czerwca 2018