Menu

 
14 października 2018 SULECHÓW
 
 

1.            Dzisiaj XXVIII Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. Serdecznie witamy w naszej parafii Ks. Radosława Horbatowskiego wraz z Siostrą zakonną ze Wspólnoty Cichych Pracowników Krzyża w Głogowie.

2.            Dzisiaj DZIEŃ PAPIESKI, poświęcony św. Janowi Pawłowi II oraz Dziełu Nowego Tysiąclecia.  Po Mszy św. młodzież ze SP nr 2 im. Jana Pawła II, zbiera ofiary do puszek na realizację tego szlachetnego Dzieła. W salce katechetycznej od godziny 10.30. można nabyć kremówki papieskie.

3.            Dzisiaj Dzień Edukacji. Pamiętamy o nauczycielach, katechetach,  wychowawcach i pracownikach oświaty. Naszą wdzięczność za ich pracę wyrażmy swoją modlitwą. Dzisiejsze nabożeństwo różańcowe w ich intencji.

4.            Także dzisiaj w salce katechetycznej można wpłacać zadeklarowaną składkę na Grono Wspierające Ubogich.

5.            W poniedziałek 15 pażdziernika  na nabożeństwo różańcowe oraz Mszę św. zapraszamy rodziców, którzy utracili swoje dziecko przed urodzeniem lub bezpośrednio po porodzie. Po Mszy św. spotkanie w salce katechetycznej.

6.            W wtorek 16 pażdziernika 40 rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Jana Pawła II. Uroczysta Msza św. o godz. 18.30. Po Mszy św. nabożeństwo do św. Jana Pawła II. Przed Mszą św. można składać prośby i podziękowania za wstawiennictwem naszego Rodaka.

7.            W czwartek 18 pażdziernika, św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia. Zapraszamy lekarzy, pielęgniarki, farmaceutów, cały personel medyczny oraz pracowników Służby Zdrowia na nabożeństwo różańcowe w ich intencji oraz na Mszę św. o godz. 18.30.

8.            W piątek 19 pażdziernika rocznica męczeńskiej śmierci bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Dziękujemy Bogu  za kapłana, który przypomniał nam, że wolność jest w nas. Po Mszy św. wieczornej wystawienie N.S. Modlitwie adoracyjnej przewodniczy młodzież OAZOWA.

9.            W przyszłą niedzielę będzie można nabyć śpiewnik pieśni patriotycznych. Złożone ofiary (od 5 zł. wzwyż) będą dofinansowaniem VIII Przeglądu Pieśni Patriotycznych, który jest organizowany przez POAK.

10.        W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na działalność misyjną Kościoła.

11.        Nabożeństwo różańcowe dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.00., dla młodzieży i starszych codziennie o godzinie 17.45. We wtorek modlitwie różańcowej przewodniczy POAK, w środę Wspólnota dla Intronizacji NSPJ, w czwartek Odnowa w Duchu Świętym, w sobotę Oaza Rodzin.

12.        W środę po nowennie do MBNP spotkanie POAK.

13.        Od dzisiaj można nabyć kartki wypominkowe na poszczególne dni modlitw za naszych zmarłych.  (Ołtarz chrztu Pańskiego).Koperty z wypełnioną kartką oraz dobrowolną ofiarą wrzucamy do skrzynki wypominkowej, przy bocznym ołtarzu chrztu Pańskiego.

14.        Bóg zapłać za składane ofiary na potrzeby naszej świątyni i WSD w Paradyżu. Polecamy prasę katolicką: “Niedziela”, “Gość niedzielny” oraz kalendarze katolickie na 2019 r.

 

 

KALSK

p.2, 3,5,6,7,8,9,10,13,14.

Msza św. w czwartek o godzinie 17.00. Nabożeństwo różańcowe dla dzieci(!) i spowiedż św. o godz. 16.30.

Nabożeństwo różańcowe w niedzielę przed Mszą św., w tygodniu o godz. 18.00.

 

PROBOSZCZ

Ks. Kan. Andrzej Szkwarek

 

Dzisiaj jest

sobota,
20 października 2018

(293. dzień roku)

Święta

Sobota, XXVIII Tydzień zwykły
Rok B, II
Wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera

Krzyże

Telefon kancelarii parafialnej

Numer telefonu komórkowego
do kancelarii parafialnej:
731 258 482