14 października 2018 SULECHÓW

1.            Dzisiaj XXVIII Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. Serdecznie witamy w naszej parafii Ks. Radosława Horbatowskiego wraz z Siostrą zakonną ze Wspólnoty Cichych Pracowników Krzyża w Głogowie.

2.            Dzisiaj DZIEŃ PAPIESKI, poświęcony św. Janowi Pawłowi II oraz Dziełu Nowego Tysiąclecia.  Po Mszy św. młodzież ze SP nr 2 im. Jana Pawła II, zbiera ofiary do puszek na realizację tego szlachetnego Dzieła. W salce katechetycznej od godziny 10.30. można nabyć kremówki papieskie.

3.            Dzisiaj Dzień Edukacji. Pamiętamy o nauczycielach, katechetach,  wychowawcach i pracownikach oświaty. Naszą wdzięczność za ich pracę wyrażmy swoją modlitwą. Dzisiejsze nabożeństwo różańcowe w ich intencji.

4.            Także dzisiaj w salce katechetycznej można wpłacać zadeklarowaną składkę na Grono Wspierające Ubogich.

5.            W poniedziałek 15 pażdziernika  na nabożeństwo różańcowe oraz Mszę św. zapraszamy rodziców, którzy utracili swoje dziecko przed urodzeniem lub bezpośrednio po porodzie. Po Mszy św. spotkanie w salce katechetycznej.

6.            W wtorek 16 pażdziernika 40 rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Jana Pawła II. Uroczysta Msza św. o godz. 18.30. Po Mszy św. nabożeństwo do św. Jana Pawła II. Przed Mszą św. można składać prośby i podziękowania za wstawiennictwem naszego Rodaka.

7.            W czwartek 18 pażdziernika, św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia. Zapraszamy lekarzy, pielęgniarki, farmaceutów, cały personel medyczny oraz pracowników Służby Zdrowia na nabożeństwo różańcowe w ich intencji oraz na Mszę św. o godz. 18.30.

8.            W piątek 19 pażdziernika rocznica męczeńskiej śmierci bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Dziękujemy Bogu  za kapłana, który przypomniał nam, że wolność jest w nas. Po Mszy św. wieczornej wystawienie N.S. Modlitwie adoracyjnej przewodniczy młodzież OAZOWA.

9.            W przyszłą niedzielę będzie można nabyć śpiewnik pieśni patriotycznych. Złożone ofiary (od 5 zł. wzwyż) będą dofinansowaniem VIII Przeglądu Pieśni Patriotycznych, który jest organizowany przez POAK.

10.        W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na działalność misyjną Kościoła.

11.        Nabożeństwo różańcowe dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.00., dla młodzieży i starszych codziennie o godzinie 17.45. We wtorek modlitwie różańcowej przewodniczy POAK, w środę Wspólnota dla Intronizacji NSPJ, w czwartek Odnowa w Duchu Świętym, w sobotę Oaza Rodzin.

12.        W środę po nowennie do MBNP spotkanie POAK.

13.        Od dzisiaj można nabyć kartki wypominkowe na poszczególne dni modlitw za naszych zmarłych.  (Ołtarz chrztu Pańskiego).Koperty z wypełnioną kartką oraz dobrowolną ofiarą wrzucamy do skrzynki wypominkowej, przy bocznym ołtarzu chrztu Pańskiego.

14.        Bóg zapłać za składane ofiary na potrzeby naszej świątyni i WSD w Paradyżu. Polecamy prasę katolicką: “Niedziela”, “Gość niedzielny” oraz kalendarze katolickie na 2019 r.

KALSK

p.2, 3,5,6,7,8,9,10,13,14.

Msza św. w czwartek o godzinie 17.00. Nabożeństwo różańcowe dla dzieci(!) i spowiedż św. o godz. 16.30.

Nabożeństwo różańcowe w niedzielę przed Mszą św., w tygodniu o godz. 18.00.

PROBOSZCZ

Ks. Kan. Andrzej Szkwarek