19 listopada 2017 SULECHÓW

1.             Dzisiejsza XXXIII Niedziela Zwykła w roku liturgicznym jest także III Niedzielą Synodalną w naszej diecezji.

2.             Dzisiaj o godz. 16.00. Msza św. w intencji chórzystów oraz zmarłych: ks. Prałata  Antoniego Mackiewicza, organisty Remigiusza i Lucyny Mrozkowiaków , zmarłych chórzystów, zostanie odprawiona  przez ks. Bogusława Grzebienia- wykładowcę muzyki i śpiewu w WSD w Paradyżu. Po Mszy św. prezentacja muzyczna w kościele oraz spotkanie chórzystów w salce katechetycznej.

3.             We wtorek o godz. 18.30. Msza św. ku czci św. O.Pio. Po Eucharystii nabożeństwo z modlitwą wstawienniczą.

4.             W środę 22 listopada wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. P.organiście, chórowi oraz scholi składamy radosne życzenia, aby ich śpiew i muzyka zawsze były "na większą chwałę Pana". Składamy także gratulacje naszym organistom tj. Leszkowi Knoppowi i Mateuszowi Kręciszowi za powołanie do diecezjalnej Komisji ds. Muzyki Liturgicznej i Organów Kościelnych.

5.             Spotkanie Akcji Katolickiej w czwartek po Mszy wieczornej.

6.             W piątek po Mszy św. Wieczornej wystawienie N.S. Modlitwie adoracyjnej przewodniczy Wspólnota dla Intronizacji NSPJ.

7.             W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata- ostatnia Niedziela roku liturgicznego. Święto Patronalne Z-G WSD w Paradyżu. Do naszej parafii z tej okazji przyjedzie kleryk. Taca z tego dnia przeznaczona na WSD.  Ofiary składane na remont naszej świątyni będą zbierane wyjątkowo w pierwszą niedzielę grudnia.

8.             Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata jest także Świętem Patronalnym Akcji Katolickiej. Głównym Patronem tego Stowarzyszenia jest również św. Jan Paweł II.                Dzięki życzliwości Ks. Kard. Stanisława Dziwisza oraz wstawiennictwu Ks. Bpa Tadeusza Lityńskiego , nasza parafia otrzymała relikwie św. Jana Pawła II  pierwszego stopnia (krew na płótnie). Uroczyste wniesienie relikwii nastąpi w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00. Na tę Eucharystię zapraszamy wszystkich Parafian, zwłaszcza rodziny, których patronem jest nasz Papież. Po Mszy św. błogosławieństwo rodzin oraz ucałowanie relikwii.

9.             Modlitwy wypominkowe o godz. 17:45. Zakończenie wypominek w sobotę.

10.         Bóg zapłać za składane ofiary. Polecamy prasę katolicką: "Niedziela", "Gość niedzielny" oraz kalendarze na Nowy Rok 2018.

JUBILATOM I SOLENIZANTOM SKŁADAMY SERDECZNE ŻYCZENIA. WSZYSTKIM- ŚWIĄTECZNEJ I RODZINNEJ NIEDZIELI.  SZCZĘŚĆ  BOŻE!

KS. PROBOSZCZ

KS. WIKARIUSZE

Kalsk: Zakończenie wypominek w czwartek.

piątek,
24 listopada 2017