Menu

"Moja Miłości,

Jakże bym chciała móc wypowiedzieć te słowa, patrząc w Twoją kochaną twarzyczkę, i jakże pragnęłabym, aby ta skrzynka była pusta. Jak grób, w którym nie było Jezusa, gdy przyszła tam Jego Matka. I w tym odnajduję nadzieję, moja najdroższa. Nadzieję na to, że znowu wezmę Cię w ramiona i przytulę do piersi. A to dzięki Bożemu Narodzeniu, wielkiemu darowi Ojca dla Jego dzieci, ponieważ On je ukochał i chciał, aby do Niego wróciły. Rozumiem to teraz w sposób, jakiego nie znałam do tej pory, ponieważ moja miłość do Ciebie nie słabnie wraz z upływem czasu, ale staje się silniejsza z każdym kolejnym Bożym Narodzeniem. Jakże cieszę się na ten wspaniały dzień, gdy ponownie wezmę Cię w ramiona. Kocham Cię, mój mały aniołku. Mama"

 

Książkę kupiłem... sam nie wiem kiedy. Wziąłem ją z mojej półki w dniu, kiedy pierwszy raz tego roku (2014) temperatura na dworze przypomniała, że Boże Narodzenie jest blisko. Okazało się, że pierwsze dwadzieścia egzemplarzy wydrukowanych przez autora czytelnicy przekazywali sobie z rąk do rąk. Tak trafiła ona do wydawców, a ja jestem tym, który kupił książkę jako przeszło ośmiomilionowy czytelnik. Ten dzień był dla mnie z różnych powodów wyjątkowy, a wieczór kiedy pochłonąłem w całości tę książkę, był niezwykłym podsumowaniem tego dnia. To nie mógł być przypadek...

 

Kartki Biblii wilgotne od łez, tajemnicza skrzynka z listami miłosnymi (?!), cudowny klimat zbliżających się świąt Bożego Narodzenia i starsza kobieta, która zadaje dziwne pytania. Książka dla tych, którzy mają wyobraźnię (czują i widzą to, czego nie widać i nie czuć, a inni sobie nawet nie wyobrażają), ale szczególnie dla tych, którym trudno poradzić sobie ze stratą i dla rodziców, którzy mają zbyt mało czasu dla swoich dzieci.

 

Zdanie, które zapadło mi szczególnie w pamięć:

"- Praca jest lepsza od domu?

 - Nie. Żadne miejsce nie jest lepsze od domu.

 - To dlaczego tatuś chce być tam, a nie tutaj?"

Dzisiaj jest

sobota,
20 października 2018

(293. dzień roku)

Święta

Sobota, XXVIII Tydzień zwykły
Rok B, II
Wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera

Krzyże

Telefon kancelarii parafialnej

Numer telefonu komórkowego
do kancelarii parafialnej:
731 258 482