14 kwietnia w Bibliotece Publicznej Gminy Sulechów odbyło się spotkanie upamiętniające „1050 rocznicę Chrztu Polski”. Jest to wydarzenie bardzo doniosłe w historii naszej państwowości. Historię początków chrystianizacji państwa polskiego opowiedział Przemysław Mikołajczyk nauczyciel historii z Zespołu Szkół w Sulechowie, który przygotował prezentację multimedialną. „Chrzest Polski”. Krótki montaż słowno - muzyczny zaprezentowały uczennice Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sulechowie przygotowany przez nauczycielkę Sylwię Bączkiewicz. Spotkanie ubarwił występ zespołu ” Promyk” z Centrum Usług Socjalnych pod kierunkiem Magdaleny Szandurskiej. Podczas spotkania podsumowano gminny konkurs plastyczny” 1050 rocznica Chrztu Polski” dla klas IV-VI szkół podstawowych i klas gimnazjalnych. Na zakończenie uroczystości odśpiewano wspólnie pieśń „Boże coś Polskę”.

piątek,
15 grudnia 2017