FAN CZY NAŚLADOWCA – O NAŚLADOWANIU CHRYSTUSA

Każdego dnia mijamy ludzi, śpiesząc się na przykład: do pracy, odebrać dziecko z przedszkola, do sklepu, żeby zrobić zakupy i w niedzielę idąc do kościoła, żeby tylko się nie spóźnić. Często wtedy, w nieodpowiednich chwilach, spotykamy kogoś, kto potrzebuje od nas pomocy. Spotykamy Jezusa w przebraniu – spotykamy kogoś, kto nie poprosi nas o pomoc, bo sobie jakoś sam radzi: uklęknie przed drzwiami kościoła i cichutko czeka - ma nadzieję. Chodzi po śmietnikach i szuka jedzenia, ubrań lub puszek – ma nadzieję. Śpi gdziekolwiek - ma nadzieję. Ubiera cokolwiek - ma nadzieję. Nie pije, nie pali, bo i za co. Jezus w przebraniu ma w sobie więcej siły i samozaparcia, niż my zabiegani ludzie. Oni patrzą na każdy dzień inaczej. Nie planują. Żyją tu i teraz. Cieszą się: każdym groszem wrzuconym do puszki, każdym jedzeniem - nawet tym nadgryzionym i brudnym, każdą nową parą butów - byleby były tylko wygodne. Czy my zabiegani ludzie mamy w sobie tyle odwagi, żeby podejść do bezdomnego, żebrzącego człowieka i podać mu pomocną dłoń? Czy my zabiegani ludzie mamy w sobie tyle siły, żeby porozmawiać z Jezusem w przebraniu? Zapytać: czy jest coś panu potrzebne, co można dla pana zrobić, dlaczego pan znalazł się w takiej sytuacji, co pana zmusiło do takiego życia? Zaproponować: rozmowę przy kawie, wspólną modlitwę za jego życie. Czy zdarzyło się Wam kiedyś porozmawiać z Jezusem w przebraniu?

UWAGA! To nie jest łatwe!!! To wymaga odwagi. To wymaga chęci. To wymaga przemiany własnego serca, aby stać się nie fanem a przyjacielem Jezusa. To wymaga daru dawania. Czy my umiemy dawać? Wiecie, że pomoc Jezusowi w przebraniu, to nasz obowiązek? To jest jałmużna. To jedna z możliwości służenia drugiemu człowiekowi, nie oczekując nic w zamian.

OGLĄDNIJCIE FILM:

„Fan czy naśladowca” https://www.youtube.com/watch?v=yQN3XshMfjM