Zwracamy się z prośbą do mieszkańców o pomoc w remoncie póżnogotyckiego Kościoła z XIII wieku. W roku 2016 dokonano renowacji zabytkowych drzwi do kruchty, rozpoczęto renowację drzwi do zakrystii, które już zamontowano. Wykonano zadanie pod nazwą "Badania konserwatorskie stolarki okiennej w kościele". Postawiono ogrodzenie przy Grocie Matki Boskiej. W pierwszym kwartale 2017 roku przeprowadzono „Badania konserwatorskie sklepienia i murów wewnątrz kościoła". Architekt Stanisław Kruchlik wykonał "Projekt renowacji i konserwacji pięciu okien od strony północnej elewacji kościoła". Księdzu kanonikowi Andrzejowi Szkwarkowi udało się w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze uzyskać dotację celową w wysokości 50% kosztorysu. Całkowity koszt renowacji pięciu okien to kwota 158.667,12 zł. Dofinansowanie jakie otrzymaliśmy, musimy jednak uzupełnić własnymi środkami. Czas mamy do 30 września 2017 r. Jest to bardzo trudne zadanie, dlatego też od 9 kwietnia 2017 roku, po każdej niedzielnej Mszy Św. w kościele zakupić będzie można cegiełki, z których dochód przeznaczony zostanie na dalszy remont kościoła. Wartość jednej cegiełki to 20,00 zł.

Środki przesłać można również na konto:

BGŻ Parafia Rzymskokatolicka pw. Podwyższenia Krzyża Św. Nr konta 03 1600 1462 1024 2313 8000 0001

Dziękujemy za każdą okazaną pomoc.

Rada Parafialna

wtorek,