"Jeżeli Pan miasta nie ustrzeże, strażnik czuwa daremnie." (Ps 127,1)

Jeżeli chcecie ratować świat, trzeba przeprowadzić Intronizację Najświętszego Serca Jezusowego we wszystkich państwach i narodach na całym świecie. Tu i jedynie tu jest ratunek. Które państwa i narody jej nie przyjmą i nie poddadzą się pod panowanie słodkiej miłości Jezusowej, zginą bezpowrotnie z powierzchni ziemi [83] i już nigdy nie powstaną. [83] Trzeba wszystko uczynić, by Intronizacja była przeprowadzona.„ Rozalia Celakówna

21 czerwca 2017 roku z inicjatywy proboszczów sulechowskich parafii oraz wspólnoty dla intronizacji - przy udziale gości zaproszonych, władz miasta oraz przedstawicieli społeczności naszego miasta - na placu Ratuszowym w Sulechowie odbyła się uroczystość Jubileuszu 10-lecia Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. Uroczysta msza św. pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Ks. Biskupa dr Stefana Regmunta zgromadziła wiernych, świadomych tego aktu wiary i deklaracji chrześcijańskiego życia, we wszystkich jego przejawach, w sferze prywatnej i zawodowej, w rodzinie i narodzie. Wyjątkowe znaczenie tej uroczystości, niesie przesłanie dla współczesnego człowieka, że zasady dekalogu i ewangelii, tworzące cywilizację miłości, szczególnie w obecnym czasie – pełnym niepokoju i zamętu w sferze wartości ducha - zdają się być ratunkiem dla świata i ludzi. Uroczystość uświetnili pieśnią religijną i patriotyczną - lubuski bard Maciej Wróblewski, który dał krótki koncert przed mszą św. oraz wykonał kilka utworów w trakcie trwania eucharystii oraz Schola i Chór działający przy parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sulechowie.

Tekst: Jolanta Ławicka za Biuletynem Informacyjnym Miasta i Gminy Sulechów (nr 169)

Jubileusz 10-lecia Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa

wtorek,