Obecni na spotkaniu podjęli decyzję o zawieszeniu banera na budynku salki katechetycznej przy kościele z logiem Synodu Diecezjalnego. Dokonując wyboru formy informacji kierowano się tym, aby dotarła do jak najliczniejszego grona. Baner na budynku salki katechetycznej będzie widoczny dla wiernych przybywających na mszę świętą jak i przypadkowych przechodniów.

Zaangażowanie świeckie w Kościele

W trakcie spotkania zwrócono uwagę na konieczność zaangażowania ludzi świeckich w życie Kościoła poprzez ich udział w liturgii oraz organizacji uroczystości kościelnych. Uznano także za konieczne odmłodzenie grup parafialnych poprzez zachęcenie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania by ich obecność we wspólnocie nie kończyła się w momencie przyjęcia sakramentu. Ustalono także, iż należy poprzez spotkania dotrzeć do rodziców dzieci i młodzieży, uświadomić im jak istotną rolę odgrywają w religijności swoich dzieci i zachęcić by w trosce o nie włączyli się budowania wspólnoty parafialnej.

Termin kolejnego spotkania ustalono na dzień 06.11.2017 roku godz. 19.00.

piątek,
18 stycznia 2019