W niedzielę 3 grudnia 2017 r. w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Sulechowie podczas Mszy Św. o godz 11:00 nastąpiło uroczyste powołanie Szkolnego Koła Caritas przy Szkole Podstawowej Nr 1 im. gen. Józefa Bema w Sulechowie. Mszę Św. sprawował Asystent SKC ks. Marcin Marciniak w koncelebrze z ks. Stanisławem Podfigórnym - Dyrektorem Caritas Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej.

Wolontariusze aktywnie włączyli się w oprawę liturgiczną Mszy Św. Szkolne Koło Caritas liczy 17 wolontariuszy, którzy otrzymali od ks. Dyrektora identyfikatory i legitymacje wolontariuszy, a dyrektor szkoły akt powołania Szkolnego Koła Caritas.

W uroczystości uczestniczyli Proboszcz ks. kan. Andrzej Szkwarek, Burmistrz Sulechowa Ignacy Odważny, Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 Sławomir Klementowski, zastępcy dyrektora Elżbieta Niemira - Rysiak i Katarzyna Światlak oraz z ramienia CARITAS Dominika Danielak – Koordynator Szkolnych Kół Caritas. Opiekunem i założycielem SKC jest katechetka Liliana Kurkowiak. Po uroczystej Mszy Św. goście i nowo powołani wolontariusze wraz z rodzicami spotkali się w salce katechetycznej, gdzie dalej świętowali przy słodkim poczęstunku w miłej atmosferze.

Opiekun SKC Liliana Kurkowiak

niedziela,