26 kwietnia 2019 r. W Zborze Kalwińskim w Sulechowie odbyły się Wojewódzkie Obchody Międzynarodowego Dnia Zabytków pod patronatem Wojewody Lubuskiego.

Uroczystości rozpoczęły się od Mszy świętej w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, w intencji obchodów dnia zabytków, którą koncelebrował ks. Andrzej Szkwarek wraz księdzem Piotrem Kamińskim – zastępcą dyrektora ds. konserwacji zabytków, Diecezjalnego Konserwatora Zabytków.

Po nabożeństwie uczestnicy konferencji przeszli do Sulechowskiego Zboru, gdzie nastąpiła dalsza część obchodów poświęcona ochronie zabytków.

Wszystkich zaproszonych gości powitał gospodarz miasta Burmistrz Sulechowa Wojciech Sołtys. Następnie Wicewojewoda Lubuski Wojciech Perczak wraz Lubuskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków dr Barabrą Bielinis – Kopeć wręczyli wyróżnienia dla członków Wojewódzkiej Rady Ochrony Zabytków, a w następnej kolejności zostały wręczony złote i srebrne odznaki ,,Za Opiekę nad Zabytkami’’.

Wśród wyróżnionych znaleźli się:

Pani Jolanta Grefling

Pan Tomasz Furtak

Pan Marek Maćkowiak

Pan Ireneusz Gorzelanny

Pan Jarosław Wnorowski

Wszystkim odznaczonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

wtorek,
22 października 2019