Zakończono wymianę pokrycia dachowego nawy głównej kościoła

16 lipcaprzedstawiciele Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków dokonali odbioru końcowego. Prace zostały wykonane należycie. Komisja nie wniosła zastrzeżeń i uznała prace za odebrane.

Realizacja zadania była możliwa dzięki wsparciu Gminy Sulechów, Województwa Lubuskiego – Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze i Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Całkowity koszt realizacji zadania to kwota 599.099,81zł. Wszystkie prace wykonane przez Zakład Usługi Ogólnobudowlane "ROMEK” Roman Reimann z Żodynia, wpłynęły dodatnio na stan techniczny zabytku nie naruszając jego zabytkowego charakteru i bezpieczeństwa użytkowników oraz zabezpieczyły kościół przed działaniem niekorzystnych warunków zewnętrznych.

Widząc trwające prace remontowe, wszyscy czuliśmy pewien niepokój związany z ogromem tego przedsięwzięcia, dlatego   składamy wyrazy wielkiego uznania i serdecznej wdzięczności wykonawcom, którzy wykazali się wielkimi umiejętnościami podczas remontu oraz ofiarodawcom poczynając od tych, którzy nie szczędzili przysłowiowego wdowiego grosza, jak i tych zamożniejszych. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do Pana Burmistrza i Radnych Gminy Sulechów za ich ofiarność i zaangażowanie przy tej trudnej inwestycji, gdyż bez aktywnego włączenia się władz lokalnych w wykonanie tego pilnego remontu kościoła w tak krótkim czasie nie byłoby możliwe. Dziękujemy  Lubuskiemu Wojewódzkiemu Konserwatorowi Zabytków za wsparcie i cenne wskazówki oraz Zakładowi ROCKWOOL POLSKA Sp. z o.o i Nadleśnictwu Sulechów. Podziękowania kierujemy także do księdza Proboszcza  za wielkie osobiste zaangażowanie  w ratowanie obiektu kościoła, którego stan był bardzo zły. Nie zawsze byliśmy wdzięczni za Twój wysiłek, czasami dostarczaliśmy gorzkich chwil, dzisiaj z serca prosimy, byś wybaczył nam przykrości, jakie przeżywałeś z naszego powodu. Księże Proboszczu, żadne słowa nie wyrażą w pełni wdzięczności i podziękowań na jakie zasługujesz dlatego zacytuję słowa pana Burmistrza Wojciecha Sołtysa  „Cieszę się bardzo, że 5 lat temu ksiądz przybył do Sulechowa, do naszej największej parafii i  bardzo serdecznie za wszystko, co do tej pory Ksiądz dla miasta i parafian uczynił, dziękuję”.

J.G.

Zakończono wymianę pokrycia dachowego nawy głównej kościoła