W niedzielę 3 grudnia 2017 r. w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Sulechowie podczas Mszy Św. o godz 11:00 nastąpiło uroczyste powołanie Szkolnego Koła Caritas przy Szkole Podstawowej Nr 1 im. gen. Józefa Bema w Sulechowie. Mszę Św. sprawował Asystent SKC ks. Marcin Marciniak w koncelebrze z ks. Stanisławem Podfigórnym - Dyrektorem Caritas Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej.

Wolontariusze aktywnie włączyli się w oprawę liturgiczną Mszy Św. Szkolne Koło Caritas liczy 17 wolontariuszy, którzy otrzymali od ks. Dyrektora identyfikatory i legitymacje wolontariuszy, a dyrektor szkoły akt powołania Szkolnego Koła Caritas.

W uroczystości uczestniczyli Proboszcz ks. kan. Andrzej Szkwarek, Burmistrz Sulechowa Ignacy Odważny, Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 Sławomir Klementowski, zastępcy dyrektora Elżbieta Niemira - Rysiak i Katarzyna Światlak oraz z ramienia CARITAS Dominika Danielak – Koordynator Szkolnych Kół Caritas. Opiekunem i założycielem SKC jest katechetka Liliana Kurkowiak. Po uroczystej Mszy Św. goście i nowo powołani wolontariusze wraz z rodzicami spotkali się w salce katechetycznej, gdzie dalej świętowali przy słodkim poczęstunku w miłej atmosferze.

Opiekun SKC Liliana Kurkowiak

Kolejne spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego

odbędzie się 5 lutego 2018 r. o godzinie 19.00

W niedzielę, 26 listopada 2017 r. w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, do naszego kościoła parafialnego o godzinie 11.00. wniesione zostały relikwie pierwszego stopnia św. Jana Pawła II ( krew na materiale). Tym samym duchowa obecność w naszej parafii największego z rodu Polaków stała się faktem. To kolejny święty, który wstawia się za nami swoją modlitwą przed Panem.

Mszy św. przewodniczył Ks. Bp Adam Dyczkowski, wieloletni przyjaciel Jana Pawła II.

19.11.2017 Św. Cecylia obchody wspomnienia liturgicznego patronki muzyki zakończone. dziękujemy wszystkim za udział i wszelkie miłe słowa. dziękujemy CHÓROWI PARAFIALNEMU LAUDATE DOMINUM oraz gościom, którzy nas wspomogli - zespołom chóralnym z Kargowej (pod kier. Artura Przybylaka,) oraz Gościeszyna (pod kier.Marcina Przybyły). Brzmiało pieknie- stworzyliśmy dobry duży chór! Cieszymy się z przybycia wielu chórzystów-"emerytów". Dziękujemy ks dyrektorowi DSO dr Bogusławowi Grzebeniowi za przewodniczenie Eucharystii oraz wygłoszone kazanie. za przygotowanie instrumentu- Mateusz Kręcisz, Kuba J-ła, Emanuel Zienkiewicz. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób się zaangażowali -> WIELKIE DZIĘKI! a fotografie wykonała Kasia Knopp

Zapraszamy do obejrzenia magazynu religijnego ICHTIS emitowanego na antenie TVP 3 w Gorzowie. Realizatorzy odwiedzili tym razem naszą parafię. Cały program dostępny jest po kliknięciu w poniższy obrazek.

piątek,
19 stycznia 2018